wtorek, 18 sierpnia 2015

Czapka dla dziecka na lato


Lato w pełni, słońce grzeje coraz mocniej, a mimo to przekonanie Waszego dziecka do założenia czapki graniczy z cudem? Prawdopodobnie powodów jego zachowania szukacie w jego upartości i potrzebie niezależności. Jednak taka sytuacja nie musi być spowodowana krnąbrnością Waszego maluszka. Być może czapka, którą chcecie nałożyć na jego głowę spełnia co prawda swoją funkcję i chroni głowę dziecka przed promieniami słońca, ale wygląda jak wyjęta z pyska słonia lub posiada wzór daleki od preferencji dziecka. Czy sami założylibyście taką czapkę? Na pewno nie, dlatego warto zatroszczyć się o samopoczucie Waszej pociechy i wybrać się z nią do sklepu po nakrycie głowy odpowiadające jego gustowi.


Istnieje jeszcze jeden sposób: Możecie zadowolić dziecko i sprawić, że czapka dla dziecka będzie wprost wyjęta z jego marzeń. Wystarczy przerobić tą, którą już posiada lub kupić nową w fajnym, soczystym i energetycznym kolorze, a następnie ładnie ją zcusotmizować.

Jednym z pomysłów na to, jak dodać czapce indywidualnej formy jest przyszycie do niej lud przyklejenie elementów z pasmanterii. w przypadku dziewczynki mogą to być kwiatki, a w przypadku chłopca ulubiony bohater z bajki lub elementy militarne. Oczywiście nie musisz obecnie kierować się tak tradycyjnymi podziałami i dodać czapeczce dla córki bardziej konkretnej formy, a synkowi nakleić np. ćwieki i bardziej błyszczące zdobienia. Pamiętaj tylko, aby to Twoje dziecko miało decydujący głos w dobieraniu zdobienia. Inaczej powtórzy się sytuacja z początku wpisu.

Jak widzisz czapka dla Twojego dziecka nie musi być nudna, a jej nadrzędną i jedyną cechą niekoniecznie musi być jej tylko funkcja ochronna. Może ona być również ładna i dopasowana do gustu dziecka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz